fbpx Skip to main content
Tag

coaching - Sikertervezés.hu

Coaching, mócsing… mi az? És miért hasznos neked?

Szerző: Coaching együttműködés Nincs hozzászólás

Te is küzdesz ilyenekkel?

Túl sokat dolgozol. Leadnál a feladataidból, de kinek? Sejted, hogy embereid többet is vállalhatnának. De senkit nem akarsz túlterhelni. Ha mégis sikerülne feladatot átadni valakinek, akkor sem biztos, hogy megfelelő minőségben végezné el a dolgot. Ezért inkább magadnál tartod.

Nem tudsz nemet mondani. Ezért gyakran bevállalsz számodra kellemetlen helyzeteket. (És a tetejébe még bosszankodsz is…sőt, a másik a “hibás”.) Tovább

Te mész a pénz után?

Szerző: Siker 2 hozzászólás

Vagy a pénz jön hozzád?

Mert ugye nem mindegy…

Ha olyan vagy, akihez nem jön a pénz, akkor – tetszik, nem tetszik – neked kell menned a pénz után.

De ha olyanná válsz, akihez jön a pénz, akkor már nem neked kell menned utána. Tovább

Mi egy coach (edző, tréner) szerepe?

Szerző: Coaching együttműködés, Siker 2 hozzászólás

Az, hogy kihozza belőled (a vállalkozásodból, a csapatodból – az alábbi írás szerint a magyar futball válogatottból) a valós potenciált. Mindazt, ami “ott rejlik, bent”. Mert több van “ott, bent”, mint hinnéd, hogy van!

Az alábbi írást a Facebook-on osztotta meg velem egy kedves régi olvasóm (aki nő és mellesleg karate edző…). Az írás szerzője Németh Attila, Blikk sportrovat-vezető. Nem ismerősöm, de az írása helyesen mutatja az ÉRTÉKET, amit egy jó edző (coach, tréner) jelent a teljesítmény elérésében. Elvonatkoztatva az írásnak a magyar futball csapat korábbi edzői fölötti ítélkezés részétől (számomra nem azon van a hangsúly, és ismerősöm levezette, hogy összetétel tekintetében ez már rég nem ugyanaz a csapat, amelyik pár éve kikapott 8-1-re Hollandiától, tehát a cikk lehet, hogy ebben téved) örömmel idézem az írását:

“Dzsudzsákék Eb-szereplése a magyar edzőtársadalom igazi “szemenköpése”!

Ma zömében ugyanazokat a focistákat ünnepli az ország, akik néhány éve 8-1-re kaptak ki Hollandiában. Nem ők lettek jobb játékosok, csak van két ember, aki nem annak a posványnak a része, amit magyar edzőtársadalomnak hívnak.

Dárdai és Storck teljesen máshogy nyúlt ugyanezekhez a játékosokhoz, mint azok a hazai edzőfejedelmek, akik mögött idézem: “több évtizedes munkák vannak”.

A magyar válogatott Eb-szereplése pontosan mutatja, hogy az elmúlt 30-40 évben mi lehetett valójában a magyar foci legnagyobb problémája, és miért nem jutottunk ki évtizedekig egyetlen világversenyre sem: nem a focistáink voltak igazán tehetségtelenek (persze volt erre is sok példa…), hanem a magyar edzők.

Talán az sem véletlen, hogy Storck fejét fogva kergette szét az utánpótlás válogatottak éléről a magyar edzőket…

Az ünneplés és az eufória mellett le kell vonni a tanulságokat is. Dzsudzsákék Eb-szereplése “szemenköpi”, pontosan beárazza a magyar edzőtársadalmat!

Valljuk be, a magyar focisták messze nem világsztárok. Ezekből a játékosokból Dárdai és Storck mégis olyan csapatot tudott kovácsolni, amely egy Eb-n is megállja a helyét.

Nem ártana megkérdezni tőlük, mit csinálnak másként…

Nem ártana az egész edzőképzésünket tök új alapokra helyezni…

És nem ártana, ha az a sok magyar edző, akinek a gőgje nagyobb a tudásánál, félreállna az útból…”

Egy jó edző – coach, tréner – a kiemelkedő eredmények elérésében kulcsfontosságú. Ügyfeleim ezt már személyesen is megtapasztalták…

Miben segít a coaching?

Szerző: Coaching együttműködés Nincs hozzászólás

A belső erőforrásaid tudatosításában és mozgósításában. Abban, hogy rádöbbenj, többre is képes vagy.

Akár vállalkozó vagy, akár karriert építesz, akár csak jobb életre vágysz, több van benned, mint hinnéd, mint azt eddig megtapasztaltad. Ezt segít a coaching felszínre hozni és mozgósítani, a jobb eredmények érdekében.

Amint azt Micimackó mondta Malackának: Tovább

A legjobb megoldás bármely problémádra

Szerző: Egyéb 1 hozzászólás

A külső megoldások (pl. a másoktól jött tanácsok, főleg, ha nem kérted őket) azért nem működnek, mert a te életed a TE FEJEDBEN zajlik, ott meg annyi minden van, tudattalanul, hogy esélye sincs egy külső megfigyelőnek – még mélyreható, átfogó elemzés nélkül sem! – az EGYEDI problémádra a LEGJOBB tanácsot adni. Azért nem, mert minden problémád EGYEDI, az EGYEDI élethelyzetedből, EGYEDI körülményeidből, EGYEDI értékrendedből, EGYEDI hitrendszeredből, EGYEDI múltadból fakad.

A saját magad számára LEGJOBB tanácsot csak TE MAGAD tudod adni saját magadnak – az egyediséged ismeretében. CSAK ÍGY tudsz FELELŐSSÉGET VÁLLALNI, ami elengedhetetlen a megoldáshoz. Önmagadtól önmagadnak adott SAJÁT, LEGJOBB tanácsaid felismeréséhez a legbiztosabban egy coach segítségével juthatsz el.