fbpx Skip to main content

Vállalkozói bőségszemlélet 10: SZABADSÁG

Szerző: 2023. augusztus 4.Egyéb

Figyeld meg, és gondolkodj el azon, hogy a vállalkozói sikerhez hogyan járul hozzá az, hogy szabad ember vagy.

A legnagyobb hatalom, amit az élettel együtt kaptál a szabad választás hatalma. Bőséget teremtő, sikeres vállalkozást építeni csak szabadon lehet, mentális, érzelmi vagy lelki ketrecbe zárva nem.

Ha valamit mások választanak neked, az nem biztos, hogy kiváltja benned a lelkesedést. Neked kell szabadon választanod valamit, amiben nagyon hiszel, ami vonzó és lelkesítő a számodra.

Szabad akaratodnak vállalkozásodban feltétlenül érvényesülnie kell, mert csak akkor tudod lendületbe hozni. Ha az élettel kapott szabadsággal nem vagy hajlandó élni, akkor minden további elképzelésnek búcsút mondhatsz.

Dönthetsz így is, dönthetsz úgy is. Kezdd el hinni, hogy van döntési szabadságod, mert van, és eldöntheted, melyik úton indulsz el.

A sikeres vállalkozás – és vele együtt a sikeres élet –  alapja, hogy sorra olyan döntéseket hozz, amelyek a hiány–bőség skálán a bőség felé visznek. Azok a döntések visznek a bőség felé, amelyek kiváltják benned a lelkesedést, az örömöt: mindazt, ami a siker kontextusát erősíti.

A szabad választás hatalma adja a lehetőséget, hogy olyanná fejleszd vállalkozásodat, amilyenné szeretnéd. Fejleszd olyanná, amiben az ügyfeleid, a munkatársaid és te is jól jártok. Így mindenki nyer – ez a bőség lényege.

Vannak az életben körülmények, amelyeket készen kaptál, például azt, hogy milyen  társadalmi csoportba, milyen nemzetiségűként, milyen országban születtél, milyen szülők neveltek, milyen tudatossági szintű társadalomban.

De szabadon eldöntheted, hogy megállapítsd mi az, ami az adott körülmények közül téged szolgál és mi az, ami nem.

Mindazok a dolgok, tényezők és körülmények téged szolgálnak, amelyek által fejlődsz, és egyre “többé válsz” – tudásban, készségekben és hozzáállásban.

A te felelősséged döntést hozni, hogy kiszórd azt, ami nem szolgál téged, és megtartsd azt, ami a javadra válik.

Szabadnak születtél, és ma is szabad vagy, ezért leszállhatsz arról a lóról, ami a múltból hozott, hogy felszállj arra a lóra, ami a jövőbe fog elvinni. Ha a múltból jött lovon maradsz, akkor az mindig a múltba fog visszavinni.

Teljes szabadságod van abban, hogy eldöntsd:

  • Milyen életet szeretnél magadnak és szeretteidnek;
  • Mi legyen vállalkozásod jövőképe;
  • Mi legyen a stratégia;
  • Mi legyen a réspiacod;
  • Milyen érzéseket akarsz magadnak a mindennapokra;
  • Miben akarsz fejlődni;
  • Kikkel akarsz együtt dolgozni és kikkel nem;
  • Milyen termékeket és szolgáltatásokat kínálj, és mennyiért;
  • Mi legyen a piac felé a fő ígéreted;
  • Milyen marketing csatornákat részesítesz előnyben;
  • Kinek az előadását hallgatod meg és kiét nem;
  • Kinek a tréningjén veszel részt és kién nem;
  • Milyen könyveket olvasol el, milyeneket nem;
  • Mivel töltöd az idődet és mivel nem;
  • Mire mondasz igent és mire nemet;
  • Milyen vezetővé válj – megmondom: válj bőségszemléletű vezetővé!

Szabadon eldöntheted, hogy olyan tevékenységekkel foglalod el magad, amelyek neked valahol, valamikor, valamilyen formában megtérülnek.

Azon tevékenységek fognak neked valahol, valamikor és valamilyen formában megtérülni, amelyek által fejlődsz, és egyre “többé válsz” – tudásban, készségekben és hozzáállásban.

Egy ismerősöm 17 éves leánya egy középiskolai csereprogram keretében kiment az Egyesült Államokba tanulni. Megdöbbenve tapasztalta, hogy az iskolában már az érettségi előtt vannak szabadon választható tantárgyak. Ez is a szabad választás gyakorlásának a lehetőségét jelenti.

A munkavállalási lehetőségek az Európai Unión belül lényegesen szabadabbak, mint azon kívül. Az EU felismerte a munkaerő szabad áramlásának jelentőségét, mert ez a hatékonyabb munkamegosztás alapján nagyobb bőséget teremt.

Eric Berne világhírű pszichiáter szerint sok esetben, amikor megnyílik a – mentális, érzelmi vagy lelki – ketrecünk ajtaja, nem merünk kilépni rajta. Pedig a szabadság a ketrecen kívül van.

A kiemelkedő vállalkozói teljesítmények mind szabad akaratból születtek. A vágyak, a szabad akarat elfojtása, pláne a kényszer soha nem vezetett kiemelkedő teljesítményhez.

Kényszerből még senki nem épített örömteli vállalkozást. Kényszerből még soha nem született bőség, sem minőségi élet.

A szabad választás hatalmának gyakorlásából már sokkal inkább.

Ami pedig szabadságot “ad”, az semmi más, mint a felelősség.

Ebből logikusan következik, hogy elsődlegesen azt kell megtanulnod, hogyan vállalj felelősséget minden gondolatodért és minden érzésedért, hogy meg tudd tenni azt, amit meg kell tenned ahhoz, hogy létrehozd, amire vágysz.

Ez az útja annak, hogy egyre szabadabb, bőségszemléletű vezetővé válj.

Tetszett? Oszd meg a megfelelő gombra kattintva!

Hozzászólások

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .