fbpx Skip to main content
Category

Coaching együttműködés

Coaching, mócsing… mi az? És miért hasznos neked?

Szerző: Coaching együttműködés Nincs hozzászólás

Te is küzdesz ilyenekkel?

Túl sokat dolgozol. Leadnál a feladataidból, de kinek? Sejted, hogy embereid többet is vállalhatnának. De senkit nem akarsz túlterhelni. Ha mégis sikerülne feladatot átadni valakinek, akkor sem biztos, hogy megfelelő minőségben végezné el a dolgot. Ezért inkább magadnál tartod.

Nem tudsz nemet mondani. Ezért gyakran bevállalsz számodra kellemetlen helyzeteket. (És a tetejébe még bosszankodsz is…sőt, a másik a “hibás”.) Tovább

Mi hasznod van belőlem?

Szerző: Coaching együttműködés, Siker 2 hozzászólás

Fontos, hogy megértsd

Amikor vállalkozókkal, cégvezetőkkel beszélgetek, és mondom, hogy mivel foglalkozom, elkezdik latolgatni, hogy abból nekik mi hasznuk lehet.

És gyakran elhangzik a következő mondat: “Nem tudom elképzelni, mi újat mondhatnál még nekem…”

Mert már annyi könyvet elolvasott, és már annyi előadáson részt vett… Tovább

Mi egy coach (edző, tréner) szerepe?

Szerző: Coaching együttműködés, Siker 2 hozzászólás

Az, hogy kihozza belőled (a vállalkozásodból, a csapatodból – az alábbi írás szerint a magyar futball válogatottból) a valós potenciált. Mindazt, ami “ott rejlik, bent”. Mert több van “ott, bent”, mint hinnéd, hogy van!

Az alábbi írást a Facebook-on osztotta meg velem egy kedves régi olvasóm (aki nő és mellesleg karate edző…). Az írás szerzője Németh Attila, Blikk sportrovat-vezető. Nem ismerősöm, de az írása helyesen mutatja az ÉRTÉKET, amit egy jó edző (coach, tréner) jelent a teljesítmény elérésében. Elvonatkoztatva az írásnak a magyar futball csapat korábbi edzői fölötti ítélkezés részétől (számomra nem azon van a hangsúly, és ismerősöm levezette, hogy összetétel tekintetében ez már rég nem ugyanaz a csapat, amelyik pár éve kikapott 8-1-re Hollandiától, tehát a cikk lehet, hogy ebben téved) örömmel idézem az írását:

“Dzsudzsákék Eb-szereplése a magyar edzőtársadalom igazi “szemenköpése”!

Ma zömében ugyanazokat a focistákat ünnepli az ország, akik néhány éve 8-1-re kaptak ki Hollandiában. Nem ők lettek jobb játékosok, csak van két ember, aki nem annak a posványnak a része, amit magyar edzőtársadalomnak hívnak.

Dárdai és Storck teljesen máshogy nyúlt ugyanezekhez a játékosokhoz, mint azok a hazai edzőfejedelmek, akik mögött idézem: “több évtizedes munkák vannak”.

A magyar válogatott Eb-szereplése pontosan mutatja, hogy az elmúlt 30-40 évben mi lehetett valójában a magyar foci legnagyobb problémája, és miért nem jutottunk ki évtizedekig egyetlen világversenyre sem: nem a focistáink voltak igazán tehetségtelenek (persze volt erre is sok példa…), hanem a magyar edzők.

Talán az sem véletlen, hogy Storck fejét fogva kergette szét az utánpótlás válogatottak éléről a magyar edzőket…

Az ünneplés és az eufória mellett le kell vonni a tanulságokat is. Dzsudzsákék Eb-szereplése “szemenköpi”, pontosan beárazza a magyar edzőtársadalmat!

Valljuk be, a magyar focisták messze nem világsztárok. Ezekből a játékosokból Dárdai és Storck mégis olyan csapatot tudott kovácsolni, amely egy Eb-n is megállja a helyét.

Nem ártana megkérdezni tőlük, mit csinálnak másként…

Nem ártana az egész edzőképzésünket tök új alapokra helyezni…

És nem ártana, ha az a sok magyar edző, akinek a gőgje nagyobb a tudásánál, félreállna az útból…”

Egy jó edző – coach, tréner – a kiemelkedő eredmények elérésében kulcsfontosságú. Ügyfeleim ezt már személyesen is megtapasztalták…