Felelősség
A székely nyugodtan pipázik a kapu előtt, mikor látja, hogy a felesége sírva rohan felé:
– Uram, a Sára terhes! Tovább
A székely nyugodtan pipázik a kapu előtt, mikor látja, hogy a felesége sírva rohan felé:
– Uram, a Sára terhes! Tovább
Amikor vállalkozókkal, cégvezetőkkel beszélgetek, és mondom, hogy mivel foglalkozom, elkezdik latolgatni, hogy abból nekik mi hasznuk lehet.
És gyakran elhangzik a következő mondat: “Nem tudom elképzelni, mi újat mondhatnál még nekem…”
Mert már annyi könyvet elolvasott, és már annyi előadáson részt vett… Tovább
Egy kedves ügyfelem kérésének teszek eleget ezzel az írással. Szerintem sokakat érdekel – joggal – , hogy mi az, hogy felelősség? Mi a jelentősége? Miért fontos? És mit jelent a gyakorlatban? Ezekre a kérdésekre igyekszem válaszolni ebben az írásban.
Elsősorban azt, hogy okozója vagy a dolgoknak, nem következménye. Teremtő és alkotó vagy, nem áldozat. Tudatosan cselekedni képes ember vagy, nem másoknak kiszolgáltatott rabszolga. (Bár sokkal kényelmesebb felvenni az áldozat szerepét…) Tovább
Egy vállalkozás építése, annak sikere soha nem véletlen teendők eredménye. A vállalkozói sikerhez maximálisan tudatosnak kell lenned. Az, hogy a tudatosság egészen pontosan mit jelent, és mi a szerepe a vállalkozásod növekedésében, kiderül a videóból! Tovább
Írtam, hogy jelenleg üzleti, vállalkozói értelemben “beragadtam”. Körbe-körbe járok már pár éve, nem tudok kilépni a minimálbéres, fizikai munkás alkalmazotti létemből. /Van megközelítőleg 10 szakmai végzettségem, de ezek sem segítettek ebben. / Ez egyébként teljesen összeegyeztethetetlen az én értékrendemmel.
“Fojtogató” számomra az alkalmazotti lét, nem csak egzisztenciálisan, hanem lelkileg is. Én úgy hívom, hogy bérrabszolga üzemmód.
Nem szaporítom tovább a szót. A kérdés a következő. Hogyan lehetek bérrabszolgából milliárdos üzletember? Tovább
A cikk megjelent az MLM Üzleti Magazin 2011. márciusi számában.
Felelősség. Milyen fontos szó! És mennyire szeretjük kerülni! Értjük-e vajon mit jelent?
A WikiSzótár így határozza meg a felelősséget: „Az a saját magunkra vonatkozó felismerésünk és elképzelésünk, hogy okozunk valamit – valamilyen hatást érünk el -, valamiben közreműködőként részt veszünk, valahol jelen voltunk úgy, hogy a dolgok ottani alakulására hatottunk.”
Tovább