

Írtam, hogy jelenleg üzleti, vállalkozói értelemben “beragadtam”. Körbe-körbe járok már pár éve, nem tudok kilépni a minimálbéres, fizikai munkás alkalmazotti létemből. /Van megközelítőleg 10 szakmai végzettségem, de ezek sem segítettek ebben. / Ez egyébként teljesen összeegyeztethetetlen az én értékrendemmel.
“Fojtogató” számomra az alkalmazotti lét, nem csak egzisztenciálisan, hanem lelkileg is. Én úgy hívom, hogy bérrabszolga üzemmód.
Nem szaporítom tovább a szót. A kérdés a következő. Hogyan lehetek bérrabszolgából milliárdos üzletember? Tovább
Ha motivációval kapcsolatos használható elméletet valamint konkrét tippeket, ötleteket keresel, akkor jó helyen jársz.
Milyen sok vállalkozó szeretne folyamatos, örömteli motivációt hétfőtől péntekig! És milyen keveseknek adatik meg, hogy csak azt a munkát végezzék, amibe szívüket-lelküket képesek beletenni!
Tovább
Van tehát kétféle motiváció, annak függvényében, hogy a cselekvés mire „irányul”.
Irányulhat valaminek a megvalósítására, arra, hogy valami jóhoz közelebb kerüljünk. És irányulhat arra is, hogy valami rossztól eltávolodjunk. Az előbbi a közelítő, az utóbbi a megelőző motiváció.
A cselekvés irányát tekintve kétféle motiváció létezik.
Az egyik, amikor a cselekvés hajtóereje az, hogy egy kívánt, kellemes végső állapotot előállítsunk. Tehát vágyunk valamire és haladunk a vágyott végeredmény irányába. Közelítünk hozzá. Ezt úgy hívom, hogy “közelítő” motiváció.
Kétféle motivációt kell megkülönböztetni.
Van, amikor szeretnéd, hogy valami megtörténjen (pl. legyen több megrendelés), de nem nagyon akaródzik tenni érte (semmi kedved hívogatni az ügyfeleket). Tehát szeretnéd a végeredményt, de nehéz érte tenni is. És van, amikor kedved van tenni valamit (pl. munkaidőben moziba menni), de ennek a lehetséges vagy biztos végeredményét (kirúgás) már nem szeretnéd.
Csak egy példa arra, hogy a le nem tisztázott értékrend milyen módon tud gátolni egy vállalkozót az elképzelései megvalósításában. Tovább