fbpx Skip to main content

Miért nem készítek felvételt a tréningjeimről?

Szerző: 2016. június 28.Tréning

Többen is kérik, hogy készítsek felvételt a jövőkép tréningről, és pénzért megvennék a felvételt, így megkapnák a “leadott anyagot”.

Válaszom nekik: nincs értelme.

Ha csak a pénzedre hajtanék, és nem arra fókuszálnék, hogy valódi értéket nyújtsak neked, akkor még lenne értelme, de az nem én vagyok.

Egy tréning nem előadás. Ezért “leadott anyag” sincs.

Egy tréning – az általam tartott tréning egészen biztosan! – nem unalmas, “a tanár beszél a táblánál, a hallgatóság meg elalszik” jellegű program.

Bár van egy tematika (jövőképed, önkorlátozó hiedelmeid, félelmeid legyőzése), de egy tréning a résztvevők azon képességére épít, amit úgy hívunk, hogy tapasztalati tanulás. Ez azt jelenti, hogy a tréning résztvevők – elsősorban a tréning gyakorlatokon keresztül – élőben megtapasztalnak valamit. Ez a tapasztalás, majd a tapasztalásnak a tréning gyakorlat utáni megbeszélése hozza magával

– a “rádöbbenést”,

– a szemléletváltást,

– az “a-ha” élményt.

Egy előadás, amit érdemes lenne felvenni videóra, és közzétenni, nem nyújtja a tanulás legintenzívebb formáját, a tapasztalati tanulást. A tréning értelme és lényege a személyes megtapasztalásban van, ezért az igazi haszonhoz kell a személyes jelenléted.

A tapasztalati tanuláshoz az kell, hogy tréning gyakorlatokon keresztül mozduljon meg benned valami – és juttasson téged tartós perspektíva váltáshoz.

A tréning szakmának ez e lényege: intenzív tanulási folyamaton végigvezetni a résztvevőket. Egy jó tréning erősen fejbe kólint, és legalább egy dologra onnan kezdve másképp fogsz nézni.

Kvázi “szemüveget cserélsz”.

Az adott dolog nem fog változni.

Te magad sem fogsz változni.

Ami meg fog változni, az a gondolkodásod, a szemléleted az adott dologgal kapcsolatban.

A jövőkép tréningen ez az “adott dolog” nem más, mint a saját jövőd.

Én azon vagyok, hogy intenzív tanulási folyamat legyen a tréning, amelynek során olyan felismerésekhez jutsz, hogy akár sírhatsz is, amikor rádöbbensz, hogy addig mit hagytál ki az életedből.

Rájöhetsz, hogy addig is elérhettél volna bizonyos eredményeket, ha valaki beléd töltötte volna a megfelelő perspektívát.

Vagy ha valaki kényszerrel bevisz egy tréningre, ahol tényleg megtörténik a szemléletváltásod.

Természetesen kényszernek az égvilágon semmi értelme!

Én vallom, hogy

amikor a diák készen áll, a tanár megjelenik.

Ez azt jelenti, hogy ha neked “itt a helyed”, akkor részt fogsz venni a tréningen.

Ha nincs “itt a helyed”, akkor nem fogsz részt venni.

Ennyi.

Semmi erőlködés.

Semmi kényszer.

Mindent csak tök lazán!

Jó?

Az egyéni, páros és/vagy kiscsoportos tréning gyakorlatokban való részvétel során döbbenhetsz rá, hogy mit mulasztottál el eddig, és mit érdemes ezután másképp csinálnod.

Ezért a rádöbbenésért vegyél részt, ha úgy érzed, itt a helyed.

Ne erőltess semmit!

Ne erőlködj!

Könnyen, lazán.

Fókuszáltan.

Lényegre törve, valódi értéket nyújtva a résztvevőknek.

Csak így érdemes.

Ezért felvételt ne várj.

Én viszont várlak téged bármelyik tréningemen!

Tetszett? Oszd meg a megfelelő gombra kattintva!

Hozzászólások

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .